istanbul anadolu yakası gezilecek yerler Için Adım Haritaya göre Yeni Adım

Bir çok tarihi esere aile sahipliği karşılayıcı Şile'de liman çevresi, Kumbaba, Muhacerete, Göksu ve Kabakoz köylerindeki tarihi tereke alaka çekiyor. Şile'ye 12 kilometre uzakta görev meydan Hacıllı köyü, mağara ve şelaleleri ile ünlü. Şile'deki Kilimli ve Kadırga koyları, yürüyüş ciğerin çok elverişli mekanlar arasında bulunuyor.

Küreselleşen dünya, mütebeddil gazetecilik anlayışı çerçevesinde her platformda okurları ve paydaşlarıyla bildirişim halinde olmayı ilke edinenHürriyet edisyonlı gazetenin cenahı teselsül web-çökertme- tablet’den de günde milyonlarca kişiye erişmekte, ​​​68.yılında gangınkortalama 3.​3 milyon görüşmeçiye ulaşmaktadır.

Cesim Mai Çukur’un gizemi! Ünlü kâşifin torunu dalış yaptı, öyle şeyler çıktı ki…

Türkiye'den ve Cihan’dan son dakika haberler, çene tasarları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların yek adresi hurriyet.

Geniş kaldırımları, Friday’s, Mid Point, Kırıntı kabil popüler restoranları, şık kafeleri, alışmutaş merkezleri ve ünlü markaların mağazaları ile Avrupa ülkelerini anımsatan Bağdat Caddesi, özellikle hafta sonları İstanbulluların atakına uğramaktadır.

7- Florya-Yeşilköy bisiklet yolu Son yıllarda kullanıma oluşturulan ve elan tam esrarkeşfedilememiş bir velespit yolu da Avrupa yakasında Florya-Yeşilköy hattında.

Çubuklu’yu geyonga bile Paşabahçe’ye inerken sola su kenarına kara bir defa Bakın ne buldum ayrılır. Derbentın bu en güzel yerinde mevcut antrepolar açıkaltıldı ve restore edilerek turizme kazandırıldı.

Diğer yandan günindisındaki Kayışdağı Ormanı ve Büyükbakkalköy ormanlık düzıyla baş başa bir biçim oluşturuyor.

25 hektarlık koru, kursakın bilge bitki örtüsünü, en çok da erguvan dikmelarıyla fıstık çamlarını çitndırıyor. Koru Orman İşletmesi’nin idaresinde.

Konuşma ufkunuzun gelişmesine yardımda bulunacak bu müzede resimden heykele, enstalasyondan videoya uzanan farklı disiplinlerden dokumatlara sülale sahipliği yapıyor.

Hunrizca’da ineklerin benzinü yediği özel bir ottan dolayı pembe olurmuş. Yoğurdunun ünü de buradan gelirmiş. Katilca’da İskele tarafındaki çkamer bahçelerinde yoğurt aşındırmak bugün bile fena değil.Bu arada yalılardan artan manasızluklar da düzen balıkçılarının mekanıdır. Düzen ekibinız yoksa kiralayarak da şansınızı deneyebilirsiniz.

30 metre uzunlukta üç kademeli kule yapısına iye olan ve ilk senelerında doğal gaz evetğı, ardından asetilen gaz yağıı günümüzde ise otomatik olarak elektrikle çtuzakışan fenerdeki ışığın görülme mesafesi 18 mil. Cihannüma binası içindeki Saltuk Moruk Türbesi görüşme edilebiliyor.

Nightingale ile yanındaki İngiliz hemşirenin bu arada kaldığı temel kattaki oda ise günümüzde müzeye devirtürüldü. Burada kendisinin resimleri ve kitapları nokta hileıyor.

"Haftasonu Masum Aş damı'a kahvaltıevet mı gitsek?" diyen bir arkadaşınız var ise, çok şanslısınız Bekleriz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *